איך לבחור רהיטים בהתאמה אישית?

במאמר זה נספק לכם מידע על בחירה מקצועית של רהיטים מותאמים אישית לבית. רהיטים מומלץ לבחור על בסיס תכנון עיצובי פנימי נרחב, המבוסס על מספר שלבים. ראשית כל, עליכם לגבש את המבנה של כל רהיט ורהיט, כלומר להכיר את הסוגים השונים ואת הפונקציות השונות של כל רהיט ולקבל החלטה אלו מהן ישרתו אתכם על הצד הטוב ביותר. שנית, יש לשלב אותם מבחינה דקורטיבית. אם הגמרים של המבנה שלכם מבוססים על עיצוב כפרי, ההמלצה היא לבחור רהיטים בעיצוב דומה. אם הם מגובשים בעיצוב מודרני, ניתן לבסס תכולת ריהוט בצבעים בהירים ובמרקם שטוח, כמאפיין את העיצוב העכשווי. בשלב האחרון, היינו ממליצים על התאמה לפרספקטיבת המרחב בבית. כפי שתלמדו בהמשך, בחירת רהיטים לחדר קטן שונה מזו של חדר גדול לא רק בשל מגבלת המידות, אלא גם מטעמים ויזואליים עיצוביים.

אפיון מבני ופונקציונאלי של הרהיטים

משימה זו הנה ראשונית בתחום בחירת הרהיטים. כאשר אתם בוחרים שולחנות סלון שניתן להפריד, אל מול שולחן סלון רציף, יש שוני פונקציונאלי בין הפריטים. בעוד עם הראשון ניתן ליצור פינות קפה נפרדות במרחב, את השני ניתן להציב רק כרהיט מרכזי בחדר אורחים. אם אתם בוחרים שידות פתוחות במקום שידות עם מגירות ודלתות, יש לזה משמעות, כי הן יתאימו רק לאחסון פריטים הכשירים להצבה במרחב פתוח.

בחירה דקורטיבית של הרהיטים בבית

את הבחירה חשוב יהיה לעשות על סמך העיצובים שיש להם בבית. אם הבית מבוסס על עיצוב כפרי, ההמלצה היא לשלב בו רהיטים כפריים מבססי עץ וקונסטרוקציות גילוף מיוחדות. אם הבית מבוסס על עיצובה מודרני, מומלץ להציב בו ריהוט יותר שטוח ובצבעים בהירים, במקום צבעי עץ. בדרך כלל, עיצוב כפרי יהיה עתיר ידיות אחיזה, בעוד עיצוב מודרני יתבסס על שיטות פתיחה אחרות כמו דלתות לחץ או מגרעת תחתונה. לעתים, הוא יהיה מאופיין בידיות יותר קטנות מאלו של העיצוב הכפרי.

בחירת הרהיטים על פי פרספקטיבה במרחב

אם החדר אותו אתם מאבזרים גדול ורחב, תהיה משמעות ענפה לבחירת רהיטים עבים, כלומר שמידת העומק של כל מזנון, שולחן או שידה תהיה גדולה. אם החדר קטן, מומלץ לבחור רהיטים מותאמים אישית כמה שיותר צרים, על מנת להימנע מעיצוב מגושם.